6 - 10 aastased lapsed

 • - Mu väikevend (6.a.) tegi igast lollusi. Diivanilaud sai pandud ajutiselt teleka alla. Ükspäev ema vaatab telekat ja järsku käib kolakas. Laud vajus kokku Põnn oli laua alt kõik mutrid välja keeranud, mis lauda jalgade küljes hoidis.
  Vannitoas keeras kraanikausi alt toru küljet jupid lahti, et kui ema vannituppa läks ja kraanist vett laskma hakkas, siis kogu vesi voolas põrandale. Sellest poisist tuleb küll vist lukksepp
 • - 7a T   Mina käisin pisikesena postkasti kallal naabrile kirju saatmas, ähvardavaid  Kirja sees siis oli - Olen herakles ja kui sa täpselt mingiks kellaajaks naabritädi maja ette ei tule koos kommidega, lähen ja röövin xena ära vms   Igatahes, ta ei saanud aru ning tuligi kohale  Naermist, kui palju.
 • -tüdruk oli juba kuuene,kui valas koos sõbrannaga elutoa põrandale pusapalsamit(asi mida pihustatakse pikkadesse juustesse et kergem kammida oleks) sest see tegi põranda mõnusalt libedaks ja hea oli uisutajaid mängida.
 • -6-aastane poiss ajas samuti habet. Ütles, et kukkus saunas, libe põrand ju. Meie ei ütelnud, et saime aru, mida ta tegelikult tegi, las lapsel olla omad saladused. Ziletid korjasime siiski ära, nüüd on kõrgel kapis.
 • - kuskil sellesse vanusevahemikku jääv poiss pidi 4 aastat vanema õega maasikaid puhastama. Kuskilt algas tüli (õde vist ei olnud nii usin kui vaja :)). Lõpuks haaras poiss kahvli ja virutas selle õele kintsu! 4 auku on ammu täiskasvanud naisel siiani jala peal :)
 • -Suures mänguhoos, kui paar sõpragi külas ja vanemad tööl, oli vaja uks ikka seestpoolt lukku keerata. Ja võti mängupidulauale saiapätsi sisse püsti. Seda, kuhu see võti sealt kadus, ei tea keegi! Igal juhul emal tuli korteri uks lasta maha lõhkuda, et sisse saada  
 • Enda pahandustest tuleb meelde kuidas nii 7 aastasena pidin frikadellid ära sööma ja jäin üksi köögilaua taha neid nokkima. No üldse ei maitsenud ja toppisin siis kahvliga kõik need kraanikausi auku. Asi oli loomulikult umbes ja avastati üsna pea.
 • Üks mu sõbranna (oli siis vast nii 5-6-aastane) tegi karmil talongiajal mängult "süüa", kallates kogu ema riiulitel leiduvad kuivained (riis, manna, tatar, jahu, herned jne...)kokku. Kogu kraami oli ikka päris palju. Kui ema jaole sai ja väga kurjalt küsis, millega tüdruk tegeleb, osatas too, et teeb süüa. Ema oli muidugi veel kurjem ja lausus, et hakka siis nüüd sööma! Päris karm tegelikult, sest ega poest ju niisama midagi võtta polnud smaili
 • Linnas tahtsime ühismajas omale kah peenart, korjasime vennaga samas majas elava naabrinaise peenralt kaunimad õied ja toppisime oma mängupeenrasse. Oi seda pahandust. (9-10a)
 • Umbes sellesse vanusevahemikku jäävale tüdrukule meeldis õues onne ehitada. Ja et asi eriti uhke oleks sai võetud vanaisa kirves ja võõrasse metsa onni tegema mindud. Aga kasvava puu kirvega langetamine oli keerulisem, kui arvata võis ja kirves hüppas põlve! Hea, et sõbranna kaasas oli, see viis ratta pakiraamil vanaema juurde tagasi ja vanaisa sõidutas autoga traumapunkti nõeluma. Seal veel vaja piiluda, mis arst teeb - lihaste pingutamise tgagajärjel sai kõik hele vereplekke täis! Ja emal jäid tähtsad väljasõidud tegemata, kuna tütre jalg pulgaks seoti ja kodusele ravile pandi! Ps: kirves jäi metsa ja eks keegi võõras ta sealt leidis, sest hiljem teda seal enam polnud.
 • Olin naabripoisi juures külas. Vanust täpselt ei mäleta, aga no algklassides õppisime, seega pisut alla 10. Täiskasvanud olid toas, meie kahekesi köögis ja tuli mõte teha plastiliinist kuulike ja loopida seda vastu seina ja lage, et kui hästi ta kinni jääb ja kust kui kiirelt alla kukub. Kõik sai rasvaseid plekke täis...'
 • Ma ei mäleta, kui vana ma olin, aga kindel on, et olin juba koolilaps smaili meil ei olnud majas eriti kasse peetud (ema ja isa ilmselt ei armastanud neid), meil oli koer (border collie) - vbl sellepärast ei olnud kassi. siis aga tekkis ei tea kust yks noor kass, ma vaatasin, et ta oli metsikult tinge täis, tahtsin teda jubedalt aidata. alguses ma pesin teda - ei toiminud. ja siis lihtsalt lõikasin karvad maha - vaene kassike ainult värises ja kadus (ma arvan, et ta läks surema) ta elas meil ikka päris jupikese aega, vaevalt, et ta kuhugi lambist minema jooksis. (aga ega kindel ka olla või) ma ei mäleta, kas ma vanemate poole ka pöördusin yldse, ilmselt mitte, mul polnud kombeks oma muredega kedagi tylitada. ikka oma peaga ja ise, nagu yhele kangekaelsele põnnile kohane smailiminu mäletamist mööda keegi ei hoolinud mu murest kassi pärast, sest ma olin ainus, kes seda kassi armastas. smaili
  lmselt polnud tegu pahandusega selle sõna otses mõttes - ma ei tahtnud ju loomale halba, pigem ikka tegu lollusega
 • Mul ajas pojake (6a) vannitoas just pesuloputusvahendi pudeli maha, nii,et kork läks katki ja enne kui ma sinna jõudsin jooksis pool pudelit tühjaks. Arvake ära kui hästi mu kodu nüüd "lõhnab" ja kui pehme on vannitoa põrandaplaat smaili Ma ei tea mis ta seal sehkendas, mulle jagati hiljem ebaselgeid selgitusi selle kohta.
 • 7aastane poiss pissis korduvalt ahju taha, kuna lihtsalt ei viitsinud teiselt korruselt alla WC-sse minna!
 • Terve köök oli veeloigukesi täis..... sest 7-aastane poiss üritas vett kärbestele pähe valada!
 • Täiesti uskumatu, aga ka selline 7-aastane poiss, kes kunagi ei ole kuhugi peale paberi joonistanud, võib äkitse joonistada tapeedile, ahjule ja diivanipatjadele