smaili3a tüdruk: Vanaema, näita mulle oma telliskivihambaid!

smaili3a4k tüdruk: Vanaisa ei ole vana, nalja teed või? Ta on ju meiega samal ajal sündinud!

smailiIssi puhub pahinaga kummimadratsit täis.

Cristofer2a4k: Issi nuusutab!

smailiLõpetanud võisaia söömise teatab 2a4k poiss: Okei, teeme veel!

smaili2a5k poiss Vaatab telekast tumedates riietes ujujaid, kes kroolivad:  Näe, pardid on!

smaili2a9kCristofer ajab ikka veel värve segi. Näiteks vahetab ära sinise ja punase. Ühel päeval vaatab ta külmaga puid laduvat emmet ja ütleb mõtlikult: Emmel on kõrvad sinised!

smailiIssi räägib Cristoferile(2a9k) telekatoas müramise kohta, et pill tuleb pika ilu peale. Pärast tuleb Cristofer jooksuga telekatoast ise pobisedes: Ruttu emme juurde, (muidu) pill tuleb!

Emme küsimise peale ütleb, et pill tuleb sealt uksest. 

smaili2a9k poiss vaatab talvel aknast välja ja kommenteerib suurt maja: Näe, suur maja!

Siis naerab: Lükkame ümber

ja lisab surmtõsiselt: Ei saa, lume sees on kinni!

 smaili2a9k poiss vaatab issiga loomade raamatut. Ühel pildil tõstavad elevandid endale londiga vett peale. Cristofer on taiplik: Ajab sabast endale vett peale!

smaili2a10k Cristofer käib ja kommenteerib: Emme teeb tööd!

Veidi aja pärast: Emme toimetab.

Ja veel veidi aja pärast: Emme oma aruga toimetab.

smaili2a11k poiss vaatab pilte. Ühel pildil on tädi kitarriga. Cristofer: Tädi pillib!

smailiÕpetasime 3a Cristoferile, kui vana ta on. Tema aga ütles kogu aeg, et ei taha. Issi siis lubas mürades ta ahju otsa tõsta, kui ta ei ütle. Selle peale ütles juba tagurpidi tõstetud Cristofer hirmunult: seitse kilo!

smailiKevadine seemnete külvamine. Cristofer 3a tõstab kaminatoas turvast edasi ja tagasi, kuni terve tuba on mulda täis. Emme märkab seda ja paneb oma käed ehmunult silmele, et mitte nii suurt segadust näha. Cristofer vaatab suurte silmadega emmet ja küsib tõeliselt kaasatundvalt: Mis sul silma läks?

smailiEmme on nukule päris mitu salli kudunud ja 3a9kpoja on üllatunud: Kuidas sa nii suureks meheks kasvasid, et sa nii palju salle kudusid!?

smaili3a9kPoja vaatab pilte raamatust. Mõmmi mängib torupilli. Cristofer seletab: Näe, mängib torutilli!

smailiVeidi enne jaani juhtus meil midagi, mis on naljakas vaid kõrvaltvaatajale. Nimelt meie usin 4a3kpoja saagis meie noorest hästihooldatud mehekõrgusest kuusehekist mõnuga kuuse välja!

smaili4a6kCristofer tuleb emmega lasteaiast. Neile etendati täna näidendit kitsetallest, kes oskas lugeda kümneni ja poiss on õhinas:

Pean issile ka rääkima, et meil käis põder, kes oskas viieni lugeda!

smailiHommikul 5a8k Cristofer küsitleb emmet: Miks meie pole poemüüjad?

Emme: Me pole lihtsalt õppinud seda ametit!

Cristofer: Jah, ja meil on liiga suur pere, me ei mahu koos sinna leti taha!

smaili2a3kAlice avastas esimest korda maasika peenras. Tema hüüatus oli väga üllatunud: Moos!!

smailiCristofer on istunud Alice koha peale. 2a5k Alice tuleb kööki: Sa istud minu tooli peal, kullake!

Ja Cristofer tõusiski püsti ning seekord jäi kisma ära :)

smaili2a6kAlice karjub/nutab suure häälega, kui teda on keelatud. Siis avastab, et tal on nohu. Emme ütleb kurjalt: Mis sa arvad, kust see nohu tuleb?

Alice venitab pikalt jonnides: Siiiiit august!

smaili3a5k  Alice kuulab, kuidas emme vennale tolle küsimise peale seletab, et see putukas on kõrvahark. Mõne aja pärast tuleb Alice tagasi ja teatab: Mina olen homme ka näinud silmaharki!

smailiJasper pikutab köögi laual ja 2a6k Alice pakub talle lutti. Kui Jasper ajab vastu, soovitab Alice: Lätsuta seda!

smailiVanaema pakkus 3a8kAlicele, kes tikkus nohu tõttu ninaalust punaseks ja huuli limpsima, oma huulepulka. Moment hiljem on plika kärsitu: "Tahan juba seda ninapulka!"

smailiÕhtu. Issi on duśśi all, emme toimetab ja põnnid mängivad. Varsti on näha, et 3a8k Alicel on pissi häda. Ise ta aga eitab seda.

Emme: Sa pead ikka ära käima. Muidu tuleb pissi püksi, sa hakkad haisema ja pead duśśi alla minema!

Alice (siiralt uudishimulikult): Kas issil tuli pissi püksi?

smailiAutosõidu ajal vaatab 3a9k Alice liiklusmärke: näe see on põdramärk, see on voodimärk, see on ussimärk (kurvi eest hoiatav märk)

smailiLapsed mängivad.

Cristofer: Hakkame Zorrot mängima!

3a10k Alice: Hakkame jah! Mina olen Zorro-emme ja sina ole Zorro-issi!

smaili3a11k Alice: Telekat ei saa vaadata, telekas on kortsus!

Emme: Mismoodi ta kortsus on?

Alice: Noh, seal on musta ja valget ja...

Uurimise järel selgus, et digibox oli välja lülitatud ja telekas sahises!

smailiLapsesuu ehk tänapäevase kasvatuse viljad: sõitsime autoga kuulates pisteliselt uuelt plaadilt lugusid. Lapsele (T, u. 3a) üks lugu väga meeldis ja ta polnud sugugi rahul, et vanemad tahaksid järgmisi lugusid ka kuulata. Saime siis hurjutada: kas te ei kuula mu sõna või?!!!

smailiLapsesuu: vanemad tahavad õhtul teleri kinni panna (parajasti algas film 'Mehed mustas'). T 2,5a keelab: see on minule nii armas film!

smailiHanna-Maria (4) ja Gerda (3) olid mängides tülli läinud. Kui Hanna-Marial viha mööda läks küsis ta: "Kas mängime edasi?" Gerda mossitas: "Ei!" "Ulu siis edasi!" nähvas Hanna-Maria ja läks teise tuppa.

smailiHanna-Maria (4) ja Gerda (3) tulid kohvikust. Hanna-maria leidis taskust ühe nätsu. Emme palus selle pooleks teha, et mõlemad saaksid tükikese. Hanna-Maria tegi nätsu mossitades pooleks ja nähvas: "Ma ei jõua sind kogu aeg toita!"

smailiKäisime 3,5 aastase tütrega arsti juures. Ukse taga oli päris palju inimesi ja tuli veidi oodata. Tütar tahtis öelda, et vahel ongi järjekorrad, aga tal ei tulnud õiged sõnad meelde. Nii ta siis korrutas kõva ja selge häälega: "Järjekord on vahekorras! Järjekord on vahekorras!" Inimesed hakkasid turtuma ja muigasid, mina aga muutusin näost aina punasemaks.

smailiPesin oma uut jopet vale temperatuuriga ja jope tõmbus krimpsu. Olin õnnetu ning kurtsin muret mehele. Tema lohutas, et pole hullu, raha tuleb raha läheb. Meie 3 aastane tütar kuulis seda ja kiitis takka: "Jah, nagu hiireke - piiks piiks ja raha tuleb." (sellel ajal oli popp reklaam, hiirekesega, kes laenu pakub)

smailiÜhel päeval oli emme püha viha täis ja kirus omaette: "Peab sellele vanale ahvile helistama!" Meie väike 3,5 aastane tirts läks õhinasse: "Emme, kas sa helistad loomaaeda?!"